Cennik
Dostep do twojej poczty przez strone WWW...
info
najczęsciej zadawane pytania..
jak do nas trafić..
Skrzynka pocztowa
Serwer wirtualny
Sieć telefoniczna
(łącze komutowane)

Przez łącza stałe

Integracja sieci
lokalnych z
Internetem
Serwer - instalacja
i konfiguracja
Rejestracja domen Strony WWW Bezpieczne transakcje - SSL Komunikaty

Integracja sieci lokalnych z Internetem

Komputerowe sieci wewnętrzne LAN (ang. Local Area Network) stają się coraz bardziej nieodzowne w biurach średnich i dużych firm. W znaczący sposób usprawniają one wymianę danych - od treści różnego rodzaju pism, poprzez bazy danych klientów po graficzne projekty - eliminując w ten sposób potrzebę przysłowiowej "bieganiny" po całym biurze z tonami papierów.

Odpowiednia polityka współdzielenia zasobów, pozwala wszystko utrzymać usystematyzowane w odpowiednim porządku bez obawy, że np. jakiś ważny dokument zaginie w gąszczu papierów.

Niemniej istotnym udogodnieniem jest integracja sieci wewnętrznej z Internetem. Dzięki temu można znacznie usprawnić wymianę informacji z klientami, a także innymi oddziałami firmy.

Oferujemy usługi w zakresie integracji sieci wewnętrznych z Internetem bazując na istniejącej infrastrukturze lub też budując sieć od podstaw (położenie okablowania, instalacja odpowiednich urządzeń, konfiguracja stanowisk).

Zapewniamy także zabezpieczenie sieci firmy przed niepożądanym dostępem z zewnątrz np. za pomocą zapory ogniowej (ang. firewall).

Jeśli sytuacja tego wymaga, jesteśmy w stanie zestawić bezpieczne połączenie pomiędzy dwoma odległymi sieciami lokalnymi (np. pomiędzy oddziałami firmy) - tzw. VPN.

 
Co to jest VPN?

W ostatnim czasie można zaobserwować coraz większą popularność systemów tworzenia sieci prywatnych VPN (ang. Virtual Private Network - wirtualna sieć prywatna). Sieć VPN umożliwia zestawienie bezpiecznego, szyfrowanego połączenia pomiędzy dwoma odległymi punktami poprzez Internet, który jest z kolei siecią publiczną. Połączenie VPN może być realizowane pomiędzy oddziałami firmy (tzw. sieć LAN-to-LAN) lub jako szyfrowany wdzwaniany dostęp zdalnego użytkownika do sieci firmowej. Umożliwia to pracę w taki sposób, jakby wszyscy byli w jednej sieci lokalnej. Zasadniczą zaletą tego typu połączenia jest wielkokrotnie niższy koszt w stosunku do klasycznych rozwiązań, wykorzystujących fizyczną, wyizolowaną infrastrukturę prywatnych łącz (np. Frame Relay, światłowód) łączących poszczególne węzły. Za siecią wirtualną przemawia również możliwość bezpiecznego dostępu do poufnych danych przez użytkowników mobilnych, gdyż do zestawienia takiego połączenia warunkiem koniecznym, a zarazem wystarczającym, jest dostęp do Internetu.

Mimo wykrzystania do transmisji łączy publicznych, które są ogólnie dostępne, przesyłanie danych odbywa się w sposób zupełnie bezpieczny dzięki zasotosowaniu tzw. tunelowania. Czyni to podglądanie przepływających danych jak i jakąkolwiek ich manipulację praktycznie niemożliwymi. Dane przed wysłaniem przez Internet z lokalnego serwera VPN na odległy, są poddawane tzw. silnemu szyfrowaniu i wysyłane za pośrednictwem specjalnego protokołu (w przypadku Free/OpenSWAN jest to IPSEC). IPSEC jest dosyć powszechnie używany nawet w tanich dedykowanych routerach klasy SOHO, co pozwala na bezproblemową z nimi współpracę. Zastosowanie dodatkowej enkapsulacji PPP oraz serwera l2tp umożliwia podłączenie do lokalnej sieci zdalnego komputera za pomocą standardowego klienta VPN zawartego w Windows 2000/XP.

Przykładowy schemat obrazujący działanie sieci VPN

vpnIMA S.C Internet Service Provider Gdańsk ul. Stągiewna 1
tel/fax ( 058 ) 301 69 17
email:

Valid HTML 4.01!