Cennik
Dostep do twojej poczty przez strone WWW...
info
najczęsciej zadawane pytania..
jak do nas trafić..
Skrzynka pocztowa
Serwer wirtualny
Sieć telefoniczna
(łącze komutowane)

Przez łącza stałe

Integracja sieci
lokalnych z
Internetem
Serwer - instalacja
i konfiguracja
Rejestracja domen Strony WWW Bezpieczne transakcje - SSL Komunikaty

SKRZYNKA POCZTOWA

KONTO E-MAIL

Poczta elektroniczna (ang. "e-mail") od początku istnienia Internetu należy do najpopularniejszych usług sieciowych. Jest to doskonały środek wymiany informacji, który pozwala na prawie natychmiastową komunikację bez względu na odległość.
Wiele firm wykorzystuje e-mail do wysyłania ofert, cenników, przyjmowania i składania zamówień, a także do przesyłania danych (pliki graficzne, dźwiękowe, dokumenty tekstowe itp.).
Wraz z tą usługą otrzymują Państwo unikalny adres poczty elektronicznej, dający możliwość otrzymywania oraz wysyłania korespondencji w każdym miejscu na świecie.

Na usługę Skrzynka pocztowa składają się:

Nazwa użytkownika nie może przekraczać długości 16 znaków. Może ona zawierać małe litery oraz cyfry. Ograniczeń takich pozbawione są aliasy pocztowe, które opisano niżej.
Nasze serwery pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Linux, którego oprogramowanie zostało przez nas dostosowane do naszych wymagań i potrzeb - niejednokrotnie wymagało to zmian w kodach źródłowych.
Priorytety, które nami kierowały przy budowie serwerów poczty to:

Poniżej są one przedstawione opisowo: ALIASY POCZTOWE

Alias pocztowy to opcjonalna nazwa konta pocztowego, pozbawiona ograniczeń nazwy użytkownika. Może ona mieć zatem dowolną długość. Można też w nazwie tej wykorzystywać znaki specjalne. Z pomocą aliasu można utworzyć łatwy do zapamiętania adres e-mail, który może się składać np. z pełnego imienia inazwiska, nazwy firmy etc.
Oto przykłady:

Alias nie pełni roli oddzielnego konta - listy na niego zaadresowane zostają przekierowane na właściwe konto. Aliasy można wykorzystać do zarządzania przychodzącymi wiadomościami.
Wiele klientów poczty (tj. programów do jej odbierania i wysyłania) pozwala na ustalanie tzw. reguł wiadomości. Za ich pomocą można np. "nakazać" programowi automatyczne rozmieszczanie nadchodzącej korespondencji w różnych katalogach w zależności od tego, czy były zaadresowane na któryś z aliasów czy też na właściwą nazwę konta.
Standardowo na jedno konto pocztowe przypadają 2 aliasy do wykorzystania. Większa ich ilość podlega dodatkowym opłatom.

POCZTA PRZEZ WWW

Klient poczty dostępny z naszej strony WWW pozwala na zarządzanie naszą korespondencją w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do standardowego programu pocztowego lub też nie ma czasu na jego odpowiednią konfigurację.
Klient ten posiada pełną funkcjonalność normalnego programu, a dodatkowo za jego pomocą można zarządzać dodatkowymi usługami dostępnymi dla konta (autoresponder, powiadamianie przez SMS, filtr spamu itp.).
Dzięki wykorzystaniu w nim protokołu IMAP, można przeglądać nagłówki przychodzących wiadomości oraz nimi zarządzać (kasować, przemieszczać etc.) bez potrzeby ściągania całej ich zawartości, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze - szczególnie w przypadku połączeń modemowych.


Regulamin użytkowania kont na serwerach IMA

IMA S.C Internet Service Provider Gdańsk ul. Stągiewna 1
tel/fax ( 058 ) 301 69 17
email:

Valid HTML 4.01!