Cennik
Dostep do twojej poczty przez strone WWW...
info
najczęsciej zadawane pytania..
jak do nas trafić..
Skrzynka pocztowa
Serwer wirtualny
Sieć telefoniczna
(łącze komutowane)

Przez łącza stałe

Integracja sieci
lokalnych z
Internetem
Serwer - instalacja
i konfiguracja
Rejestracja domen Strony WWW Bezpieczne transakcje - SSL Komunikaty

SERWER WIRTUALNY

REJESTRACJA DOMENY INTERNETOWEJ

Aby adres Państwa strony WWW oraz adresy skrzynek pocztowych były łatwiejsze do zapamiętania i lepiej były identyfikowane np. z nazwą Państwa firmy, warto dokonać rejestracji domeny.
Dzięki temu adres WWW po rejestracji w np. w domenie ".pl" może wyglądać następująco: http://www.firma.pl, a adres skrzynki pocztowej: uzytkownik@firma.pl.
Rejestrujemy domeny wszystkich rodzajów - krajowe (.pl, com.pl, edu.pl itd.), jak i zagraniczne (.com, .net, biz. itd.).
Usługa Serwer wirtualny zawiera w swojej cenie utrzymanie jednej domeny internetowej na naszym serwerze. Każda kolejna domena w ramach jednego serwera wirtualnego podlega dodatkowej opłacie.

KONTO WWW

Strona WWW jest bardzo dobrym sposobem na prezentację np. firmy, usług przez nią świadczonych itp. lub też wszelkich innych treści, które chcieliby Państwo propagować. Jest tak, gdyż liczba odbiorców oraz zasięg oddziaływania są ogromne - w końcu to cały Internet.
Strona taka, poza tekstem, może również zawierać elementy multimedialne jak grafika, dźwięk, animacje, a także formularze, ankiety, tabele etc.

Na usługę Konto WWW składają się: WPROWADZANIE ZMIAN NA STRONIE WWW

Zmiany na stronie można dokonać za pośrednictwem dowolnego klienta FTP. Do tego celu potrzebne są nazwa użytkownika i hasło.
Po pomyślnym zalogowaniu na konto WWW uzyskują Państwo dostęp do katalogu ~/public_html, gdzie można dokonywać wszelkich zmian tj. kopiować i usuwać pliki oraz katalogi.
Należy pamiętać, że po podaniu w przeglądarce WWW adresu takiej strony (http://www.domena) bez wskazania na żaden konkretny dokument (html, php lub też inny), serwer będzie domyślnie próbował załadować plik o nazwie index.htm, index.html lub index.php.
Zatem główny dokument strony, za pośrednictwem którego ma się rozpocząć ładowanie reszty serwisu WWW powinien właśnie tak się nazywać.

STATYSTYKI ODWIEDZIN STRONY WWW

Statystyki odwiedzin, już poddane obróbce i usystematyzowane, są domyślnie dostępne pod adresem: http://www.domena/statystyki - są one generowane raz na dobę.

AUTORYZOWANY DOSTĘP DO STRON WWW

Dostęp do strony WWW lub też konkretnego katalogu w jej strukturze może być zabezpieczony hasłem. Dla każdego takiego katalogu muszą być utworzone nazwa użytkownika i hasło. Mogą być one dowolne według Państwa uznania.

SERWER FTP (OPCJONALNIE)

Serwer FTP znajduje zastosowanie tam, gdzie potrzebne jest współdzielenie tych samych danych (dokumentów, grafiki, programów) w większej grupie osób lub też gdy chcą Państwo udostępnić takie zasoby dla całego Internetu. Serwer zostaje ustawiony pod adresem: ftp://ftp.domena.

Na usługę serwer FTP składają się: BAZA DANYCH MySQL (OPCJONALNIE)

Baza danych jest przydatna, gdy potrzebna jest wymiana dużych ilości informacji tego samego rodzaju (np. dane personalne, adresy, towary i ich parametry itp.).
Bazy takie w połączeniu z odpowiednio skonstruowanymi stronami WWW znajdują zastosowanie przy tworzeniu np. sklepów internetowych.
Mogą one być wykorzystane w budowie strony także na różne inne sposoby, zależnie od inwencji jej autora.

SKRZYNKA POCZTOWA

Poczta elektroniczna (ang. "e-mail") od początku istnienia Internetu należy do najpopularniejszych usług sieciowych. Jest to doskonały środek wymiany informacji, który pozwala na prawie natychmiastową komunikację bez względu na odległość.
Wiele firm wykorzystuje e-mail do wysyłania ofert, cenników, przyjmowania i składania zamówień, a także do przesyłania danych (pliki graficzne, dźwiękowe, dokumenty tekstowe itp.).
Wraz z tą usługą otrzymują Państwo unikalny adres poczty elektronicznej, dający możliwość otrzymywania oraz wysyłania korespondencji w każdym miejscu na świecie.

Skrzynki pocztowe w ramach usługi Serwer Wirtualny zawierają w sobie: Nazwa użytkownika nie może przekraczać długości 16 znaków.
Może ona zawierać małe litery oraz cyfry.
Ograniczeń takich pozbawione są aliasy pocztowe, które opisano niżej.

Nasze serwery pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Linux, którego oprogramowanie zostało przez nas dostosowane do naszych wymagań i potrzeb - niejednokrotnie wymagało to zmian w kodach źródłowych. Priorytety, które nami kierowały przy budowie serwerów poczty to:

Poniżej są one przedstawione opisowo: ALIASY POCZTOWE

Alias pocztowy to opcjonalna nazwa konta pocztowego, pozbawiona ograniczeń nazwy użytkownika. Może ona mieć zatem dowolną długość. Można też w nazwie tej wykorzystywać znaki specjalne.
Z pomocą aliasu można utworzyć łatwy do zapamiętania adres e-mail, który może się składać np. z pełnego imienia i nazwiska, nazwy firmy etc. Oto przykłady:

Alias nie pełni roli oddzielnego konta - listy na niego zaadresowane zostają przekierowane na właściwe konto. Aliasy można wykorzystać do zarządzania przychodzącymi wiadomościami. Wiele klientów poczty (tj. programów do jej odbierania i wysyłania) pozwala na ustalanie tzw. reguł wiadomości.
Za ich pomocą można np. "nakazać" programowi automatyczne rozmieszczanie nadchodzącej korespondencji w różnych katalogach w zależności od tego, czy były zaadresowane na któryś z aliasów czy też na właściwą nazwę konta. Standardowo na jedno konto pocztowe przypadają 2 aliasy do wykorzystania.
Większa ich ilość podlega dodatkowym opłatom.

POCZTA PRZEZ WWW

Klient poczty dostępny z naszej strony WWW pozwala na zarządzanie korespondencją w sytuacjach, gdy nie ma dostępu do standardowego programu pocztowego lub też nie ma czasu na jego odpowiednią konfigurację.
Klient ten posiada pełną funkcjonalność normalnego programu, a dodatkowo za jego pomocą można zarządzać dodatkowymi usługami dostępnymi dla konta (autoresponder, powiadamianie przez SMS, filtr spamu itp.).
Dzięki wykorzystaniu w nim protokołu IMAP, można przeglądać nagłówki przychodzących wiadomości oraz nimi zarządzać (kasować, przemieszczać etc.) bez potrzeby ściągania całej ich zawartości, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze - szczególnie w przypadku połączeń modemowych.


Regulamin użytkowania kont na serwerach IMA
IMA S.C Internet Service Provider Gdańsk ul. Stągiewna 1
tel/fax ( 058 ) 301 69 17
email:

Valid HTML 4.01!